ـ درباره‌ی رادیوگرافیست ـ

رسانه‌ی «رادیوگرافیست» در چهارم شهریورماه ۱۳۹۵ خورشیدی، همزمان با هشتادمین زادروز زنده‌یاد «مرتضی ممیز»، با انتشار اولین «پادکست»، فعالیت خود را آغاز نمود. نام «رادیوگرافیست» برگرفته از شیوه‌ی تصویربرداری «رادیوگرافی» (پَرتونِگاری) است، و بدین منظور قصد دارد تا با نگاهی آسیب‌شناسانه به حوزه‌ی «طراحی گرافیک»، سهم کوچکی در شناخت بیشتر این حرفه داشته باشد.
«پادکست» (Podcast) که گاه به آن «رادیوی اینترنتی» گفته می‌شود، برنامه‌ای رادیویی یا مشابه است، که به صورت دیجیتالی ضبط شده و جهت استفاده‌ی کاربران در فضای مجازی منتشر می‌شود.
پادکست‌ها تنها بخشی از فعالیت‌های «رادیوگرافیست» هستند، که با هدف اطلاع رسانی و نقد و بررسی چالش‌های طراحی گرافیک، به صورت دوره‌ای منتشر می‌شود.


ـ همکاران رادیوگرافیست ـ

احمد کریمی

دانش‌آموخته‌ی ارتباط تصویری که از سال ۸۶ به طور حرفه‌ای در این حوزه مشغول به فعالیت است. همکاری با استودیوها و آژانش‌های تبلیغاتی تهران، عمده فعالیت‌های وی در سال‌های اخیر هستند. علاقه‌ی او به پژوهش در حوزه‌ی طراحی گرافیک، یکی از دلایل اصلی شکل‌گیری رسانه‌‌ی «رادیوگرافیست» است.

سمانه ایران‌منش

دانش‌آموخته کارشناسی نقاشی و کارشناسی ارشد پژوهش هنر، که از سال ۸۸ به تدریس تاریخ هنر و هنرهای تجسمی مشغول بوده است. مشارکت در پروژه‌های هنری نقاشی و چاپ، و همچنین شرکت در نمایشگاه‌ها و ورکشاپ‌های هنری بخشی از فعالیت‌های اوست.

امیرحسین فراهانی

دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی در «دانشگاه علامه طباطبایی» است. او از سال ۹۵ در حوزه‌ی طراحی گرافیک مشغول به کار است، و در حال حاضر با «استودیو دفتر» به عنوان طراح گرافیک همکاری می‌کند.

احسان نظری
احسان نظری

حرفه‌ی بازیگری را زیر نظر «مهدی فخیم‌زاده» و «محمد صادقی» فراگرفت، و با ایفای نقش در نمایش‌های «کاپوچینوی ایرلندی»، «شب‌های آوینیون»، «روسپی بزرگوار» و کارگردانی نمایش «بیدخون» (۹۴) در سالن پندار کار خود را ادامه داد. اجرای کنسرت تلفیقی در «فرهنگسرای نیاوران» (۹۵) از فعالیت‌های او در حوزه‌ی موسیقی و آواز ایرانی است.

الناز لطیف

فعالیت خود را به عنوان گوینده از سال ۸۵ با حضور در رادیو و تلویزیون استانی آغاز کرد. سپس در مقطع کارشناسی ارتباط تصویری به تحصیل پرداخت، و موفق به کسب رتبه سوم جشنواره بین‌المللی «فیلم سبز» گردید. کسب رتبه اول بازیگری در جشنواره «سوره ماه» از فعالیت‌های وی در حوزه نمایش است.


با تشکر از :

مجید کاشانی(استودیو دفتر)، کوروش پارسانژاد، محمدعلی حدت، ساعد مشکی، مسعود سپهر، دامون خان‌جانزاده، مجید بلوچ، کیانوش غریب‌پور، اونیش امین‌الهی،‌ سعید زارع، معراج قنبری، کیارش بختیاری، محمدحسن نعمتیان، علیرضا دانافر و …